Herojai: Daredevil – Pragaro Virtuvės velnias

Herojai: Daredevil – Pragaro Virtuvės velnias

Ne itin sėkmingai 2003 kino ekranuose pasirodęs herojus Daredevil atgimsta tokio paties pavadinimo seriale. Ir nors didžioji dalis gerbėjų atrado Daredevil per televizijos ekranus, šis herojus saugo Marvel Pragaro Virtuvę jau daugiau nei pusšimtį metų.

Tikrasis vardas:

Matthew Michael Murdock

Pirmą kartą paminėtas:

Daredevil #1 (1964)

Paliktas motinos ir išaugintas boksininko tėvo, Matt suprato, jog įstatymai yra skirti atgrąsinti žmones nuo blogo elgesio, dėl to jau vaikystėje buvo nusprendęs tapti teisininku. Tačiau, gelbėdamas praeivį gatvėje iš po sunkvežimio ratų buvo apipiltas radioaktvyviu skysčiu kuris atėme iš jo regėjimą bet paaštrino visus kitus jutimus. Po ilgų ir alinančių treniruočių su akluoju kovos menų mokytoju Stick, Matthew ištobulino savo jutimus ir tapo neįveikiamu kovotoju.

Vienas išskirtinių Daredevil jutimų – gebėjimas jausti aplinkos temperatūros ir slėgio pokyčius. Dėl to jis gali jausti artėjantį žmogų iš kūno skleidžiamos šilumos ir oro virpėsių, nustatyti ar žmogus gyvas arba net jausti jo emocijas. Įpatingai stipri uoslė ir atimintis leidžia įsiminti žmonės pagal jų kvapą ir sekti bei atpažinti juos dideliu atstumu. Pagrindinis ir svarbiausias jutimas – klausa – suteikia galimybę girdėti pokalbius už garsui nepralaidžių sienų ar kontroliuoti savo ir kitų žmonių fizinę būklę įsiklausant į širdies ritmą, kraujo cirkuliaciją bei kvėpavimą. Pasinaudomas savo klausos gebėjimais, Daredevil ištobulino sugebėjimą iš skleidžiamų garsų susidaryti aplinkos vaizdus. Ši galia veikia kaip radaras, tačiau gali būti sutrikdyta netikėto garsaus triukšmo.

Be jutimų, Daredevil pasižymi didele fizine galia, vikrumu, ištverme, akrobatikos bei gimnastikos įgūdžiais. Pagrindinis ginklas – paties sukurta neregio lazda kuri transformuojasi į ginklą ir turi daugybę funkcijų. Treniruodamasis tiek savarankiškai, tiek su mokytoju Stick, Matt apjungė boksą ir Japoniškus kovos menus savitam kovos stiliui. Be Daredevil kaukės Matt Murdock yra žinomas kaip vienas geriausių teisininkų ir detektyvų Pragaro Virtuvėje.

This slideshow requires JavaScript.